Jeśli zastanawiasz się nad zakupem odkurzacza samochodowego, powinieneś wiedzieć, że istnieje wiele różnych modeli do wyboru, z bardzo różnymi funkcjami i cechami. W tym wpisie skupimy się na poradach i zalecaniach, ponieważ nawet najczystszy kierowca, który nie pali ani nie je w samochodzie i jeździ z podniesionymi szybami, musi od czasu do czasu wyczyścić wnętrze samochodu. Kurz dostaje się w każdą szczelinę i trudno jest nie zabrudzić samochodu.

Utrzymanie wnętrza samochodu nie jest jednak trudne: z dobrym odkurzaczem samochodowym można dokładnie wyczyścić nawet najbardziej ukryte zakamarki. Pamiętaj, że nadmierna ilość kurzu to nie tylko problem estetyczny czy higieniczny, ale także zdrowotny. Nagromadzony kurz i pyłki powodują problemy z oddychaniem, ponieważ wnętrza samochodów są zazwyczaj suchym środowiskiem. 

Moc – kluczowa przy wyborze odkurzacza do samochodu

Jak można było się spodziewać, moc ma znaczenie. Odkurzanie dywanów i siedzeń wymaga mocy w odkurzaczu, ponieważ włosy, okruchy, kurz i pyłki przywierają silnie do powierzchni. Zwróć uwagę nie tylko na moc odkurzacza, ale także na PA, czyli moc ssania, która może być używany jako punkt odniesienia przy dobirze odkurzacza.

Obsługa – zwróć uwagęna wagę i rozmiar

Jeśli chodzi o zwrotność i łatwość obsługi, warto ocenić kilka czynników:

  • wagę urządzenia, im lżejsze, tym wygodniej będzie pracować;
  • jego rozmiar – warto poszukiwać kompaktowego odkurzacza,
  • dodatki, w które jest wyposażony: mogą to być szczotki, przedłużki i specjalne dysze, które są zawsze przydatne, aby dotrzeć do trudnych zakamarków (których jest wiele w samochodach). Istnieją także inne dodatki, na przykład światło LED zamontowane w konstrukcji odkurzacza to bardzo interesująca dodatkowa pomoc przy czyszczeniu w miejscach o słabej widoczności. 

Źródło zasilania – odkurzacz samochodowy na baterie czy bezprzewodowy?

Modne są odkurzacze samochodowe zasilane bateryjnie dostępne w https://wdomu24.pl/, choć w sprzedaży wciąż dostępne są modele podłączane bezpośrednio do gniazda zapalniczki samochodowej. Te drugie modele są tanie, ale zazwyczaj są mniej wydajne i mają tę wadę, że muszą być podłączone do kabla (a będąc nieostrożnym, mogą rozładować akumulator samochodowy). Ogólnie rzecz biorąc, te zasilane bateryjnie mają więcej niż wystarczającą autonomię, aby dokładnie wyczyścić duży samochód.

Filtry – często pomijany aspekt

Filtry HEPA są szczególnie przydatne dla osób cierpiących na alergie lub podrażnienia spowodowane przez kurz lub roztocza, ponieważ są w stanie odfiltrować 99,9% tych szkodliwych elementów, więc wybór odkurzacza z jednym z tych filtrów jest plusem.

 

Czy zwykly odkurzacz domowy zda egzamin?

Dla użytkowników końcowych okazcjonalnie sprzątających samochó, nie będzie to zły pomysł. Można nawet kupić odkurzacze domowe, które również zasysają płyny i dotrą do trudnych zakamarków Przeciętny odkurzacz do użytku domowego będzie w stanie zasysać włosy, żwir i ziemię z dywaników samochodowych itp. Mają one również tę zaletę, że większość z nich jest wyposażona w różne przystawki, które zapewniają wygodniejszą pracę.