Renowacje

Paweł Śliwiński - stolarstwo artystyczne, renowacja mebli

  • Komoda z chowanym lustrem
Komoda z chowanym lustrem

Przywrócenie świetności komodzie wymagało bardzo wielu starań, ale praca przy niej była prawdziwą przyjemnością. Ten wyjątkowy mebel jest przykładem konstrukcyjnego i zdobniczego kunsztu dawnych rzemieślników.

Szafa klinowa

Kolejny przykład geniuszu - szafa klinowa - bez jednego gwoździa. Ten skarb ukrywany był przez lata w jednej ze stodół na Mazowszu. Takich ornamentów już się nie spotyka...

Lustro Art deco

Kolejny mebel Art deco. Prostota i piękno formy w jednym.

Szafa sieniowa

Dębowa szafa o przepięknych frontach. W wyniku niewłaściwego przechowywania zaatakowana przez szkodniki. Wymagała dorobienia w całości szuflad, w tym rekonstrukcji rzeźbień.

Holenderski kredens kuchenny

Trafił w moje ręce wyjątkowo ciekawy przykład mebla holenderskiego. Gro pracy poświęcone było naprawie wypaczeń i pęknięć. To efekt za małej wilgotności i za wysokiej temperatury otoczenia.

Stolik z Indii

Ten stolik przypłynął z Indii. Tak jak w wielu innych przypadkach niewłaściwa temperatura i wilgotność powietrza spowodowały pęknięcie drewna.

Fotel retro

Bardzo ładna, bardzo stara i bardzo zniszczona rodzinna pamiątka. Przywrócenie świetności tego mebla wymagało pracy nad konstrukcją oraz całością powłoki wierzchniej.

Szafa z rozetą

Nigdy, ale to nigdy nie róbcie tego sami w domu!!! Oto skutki domowych renowacji. Z ledwością udało mi się uratować przepiękne, orzechowe fronty. Nieumiejętne obchodzenie się z drewnem grozi nieodwracalnymi uszkodzeniami i wtedy nawet najlepszy magik będzie mógł niewiele zdziałać...

Koronkowa robota

Ten okaz, to mały pokojowy skarbiec. Prócz masy szuflad, szufladeczek, w każdej części znajdują się dodatkowo wewnętrzne szafki zamykane na kluczyk. Z zewnątrz piękny orzech, wewnątrz inkrustacja!!! Cudo!!!

cheap jerseys china D.K. Metcalf Authentic Jersey